Наркоманія, як і раніше, залишається однією з найбільш поширених захворювань сучасності, особливо серед підлітків і молоді. Стандартні схеми лікування часто не дають належного, довгострокового ефекту. Обумовлено це тим, що для досягнення стабільного позитивного результату необхідно усунути фактори, що спровокували розвиток захворювання. Саме таке лікування наркоманії - індивідуальне, з акцентом на психологічну допомогу, пропонує реабілітаційний центр «Реванш +» у Харкові.

Методики лікування наркозалежності

Причини наркотичної залежності

Причин, за якими люди починають вживати наркотики, існує безліч. У більшості випадків людиною керує цікавість, бажання спробувати щось нове, випробувати яскраві емоції. Але є й інші поширені фактори:

  1. Соціальний - несприятливий вплив оточення і зовнішнього середовища, сімейні конфлікти, проблеми в особистих відносинах, проживання з людиною, що страждаює патологічною залежністю. Якщо мова йде про підростаюче покоління, то часто причиною наркозалежності стає неправильне виховання, дефіцит уваги з боку батьків.
  2. Біологічні - підвищені ризики розвитку наркотичної залежності є у людей, що мають родові травми, хронічні захворювання, перенесені в дитячому віці. Також у групі ризику знаходяться люди з розладами психіки, черепно-мозковими травмами, струсом головного мозку, хронічною формою запалення легенів та ангіни.

Найбільшою мірою до наркоманії схильні молоді люди, які проживають у неповних або ж неблагополучних сім'ях.

Довгострокове лікування наркотичної залежності

Терапія наркозалежних - комплексна програма з акцентом на психологічну реабілітацію. Детоксикація та антидотна терапія лише усувають ознаки абстиненції і тимчасово пригнічують фізичну тягу до хімічних допінгів. Однак психологічна залежність залишається, і людина знову повертається до наркотиків.

Для повного одужання необхідно виявити причини, що спровокували розвиток наркоманії у конкретного хворого, та знайти методи їх усунення. Саме на цьому базуються сучасні програми лікування наркоманії в Харкові.

Після надання першої медичної допомоги, зняття ломки з пацієнта починають працювати психологи. Індивідуальний психоаналіз доповнюється колективними заняттями в групах взаємодопомоги за програмою «12 кроків», сеансами сімейної психотерапії, елементами праце-, арт- і Гештальт-терапії.

У результаті людина усвідомлено відмовляється від вживання наркотиків, змінюється її світосприйняття, життєві цінності та пріоритети. Закріпити досягнуті результати допомагає ресоціалізація, спрямована на максимально швидку та комфортну адаптацію колишнього наркозалежного в соціумі, профілактику рецидивів.

Співробітники центру «Реванш +» лікування наркоманії здійснюють анонімно та для кожного пацієнта розробляють індивідуальну програму реабілітації, що гарантує досягнення стабільної ремісії і підвищення якості життя реабілітанта